Comunitate Photoshop - Tutoriale, scoala, informatii
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Poza salvata in photoshop este cam "mare"

In jos 
AutorMesaj
berbecverde
Newbie
Newbie



Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 26/10/2014
Varsta : 43
Localizare : Zalau

Poza salvata in photoshop este cam "mare" Empty
MesajSubiect: Poza salvata in photoshop este cam "mare"   Poza salvata in photoshop este cam "mare" EmptyDum Oct 26, 2014 12:45 am

Salutare.
Ma numesc Stefan si am o intrebare pentru oricine ma poate ajuta.
Am achizitionat o plansa anatomica pe limba engleza, si am decis sa o traduc sa fie in romaneste, eventual latina.
Plansa a fost scanata la 600 dpi si are o dimensiune de 12020x15626 format tiff si 55.7 MB.
Daca deschid imaginea in photoshop si dupa cateva modificari minore, daca salvez imaginea, tot in format tiff cu compresie LZW primesc o imagine de 150 MB.
Am incercat sa deschid imaginea si sa nu fac nici o modificare, sa il salvez cu un alt nume, tot tiff si compresie LZW si tot primesc o imagine de 150 MB.
Nu sunt expert in photoshop (si nici nu am in plan sa devin) dar nu mi se pare normal.
Gresesc undeva, sau sunt ceva setari care pot sa rezolve problema, sau este normal?

Multumesc anticipat.
Sus In jos
http://www.mesterul de oase.ro
 
Poza salvata in photoshop este cam "mare"
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» una mare
» Zboara din poza
» poza de avatar :D
» PhotoShop
» Eliminarea anumitor subiecte din poza

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Comunitate Photoshop - Tutoriale, scoala, informatii :: Photoshop :: Ajutor Photoshop-
Mergi direct la: